Instrukcja

Back

Wprowadzenie

Podręcznik składa się z 15 rozdziałów. Każdy rozdział prezentuje inny blok tematyczny. Jednostki są ponumerowane od 1 do 15, ale nie są odpowiednikiem stopnia trudności. Użytkownik zainteresowany turystyką może nie być zainteresowany rolnictwem. Możesz wybrać interesujący Cię rozdział, bez konieczności przechodzenia poszczególnych poziomów.

Oprócz 15 podstawowych rozdziałów znajdziesz również Gramatyka, którego możesz użyć do nauki lub powtórki.

Dział ze słownictwem zawiera słownictwo oraz zwroty ze wszystkich rozdziałów posortowane alfabetycznie.

Budowa rozdziałów

Struktura każdego rozdziału jest taka sama. Na początku znajduje się spis rozdziałów, który zawiera odnośniki do wszystkich części rozdziału. Pierwsza sekcja dotyczy celów i założeń. Informuje krótko o tematyce rozdziału i zagadnieniach gramatycznych, które będą poruszane. Sekcja zawiera również odnośniki do rozdziału gramatyki

Następna sekcja zawiera listę słownictwa dla rozdziału. Możesz przeglądać słownictwo, tłumaczenie i odsłuchiwać nagrań natiw spikerów aby usłyszeć poprawną wymowę. Wystarczy kliknąć na słowo lub frazę (jeśli system jest poprawnie skonfigurowany - patrz #technical-requirements).

Pięć sekcji ćwiczeń. Lepiej wykonywać ćwiczenia w kolejności, w jakiej się pojawiają , jest jednak mozliwość wybrania interesującej Cię części rozdziału. Na przykład możesz pracować nad słownictwo (sekcja pierwsza), a następnie przejść do gramatyki( sekcja czwarta), albo wrócić z tekstu piatego w punkcie drugim do tekstu 1 w sekcji 2.

W ostatniej części - kontrolnej, zobaczysz listę umiejętności, które praktykowałeś i powinieneś przyswoić .

Nawigacja

Przed rozpoczęciem nauki, przeczytaj jak korzystać z podręcznika. Pozwoli to poprawić orientację. Pierwszą i podstawową stroną do nawigacji jest Główna index. Stąd masz dostęp do każdego rozdziału oraz wszystkich innych odnośników. Każdy rozdział ma jedną stronę na której znajduje się index zawierający wszystkie sekcje tego rozdziału. Jeśli klikniesz na odpowiadający ci link zostaniesz przeniesiony na początek szukanej sekcji. Każdy nagłówek sekcji działa również jak link do spisu treści treści.

Niezależna wersja podręcznika (The stand-alone version) posiada również `` Pasek nawigacji'' na dole każdej strony. Pasek nawigacyji umożliwia przejście do następnej lub poprzedniej strony w sekwencji lub poruszanbie się w hierarchii (np. do spisu treści). Następujące skróty przypisane są do następujących poleceń:

  • Alt-1 * ... Przejdź do poprzedniej strony w sekwencji.
  • Alt-2 * ... Przejdź jeden poziom wyżej w hierarchii.
  • Alt-3 * ... Przejdź do następnej strony w sekwencji.
  • Alt-4 * ... Idź bezpośrednio do indeksu podręcznika.

Jeśli nie używasz niezależnej wersji(The stand-alone version) będziesz prawdopodobnie używać podręcznika w Kierowniku systemu nauczania (Learning Management System). Skonsultuj dokumentacje LMS, aby uzyskać więcej informacji na temat nawigacji.

Jak uzyskać pomoc

Na początku każdego ćwiczenia znajdziesz link Pomoc. Użyj go, aby dowiedzieć się jak kontrolować ćwiczenia i jak otrzymać wyniki. Tekst pomocy otwiera się w nowym oknie (jeśli pozwala na to przeglądarka ), a zatem możesz łatwo przełączać się między ćwiczeniami a tekstem pomocy. Przegląd wszystkich ćwiczeń i odnośników do odpowiednich stron pomocy możesz znaleźć w Pomoc.

Możesz również odwiedzić projektu Eurochance homepage, aby uzyskać pomoc lub więcej informacji na temat podręcznika.

= Wymagania techniczne technical-requirements

Interfejs użytkownika został zaprojektowany do pracy na większości systemów, z dużym zakresem technologii wspomagających, w tym urządzeń brajlowskich i syntezatorów. Możesz czytać teksty i wykonać ćwiczenia w formie pisemnej w razie potrzeby, jak również w formie słuchowej i ustnie. Nagrania natiw spikerów są dostępne dla większości użytkowników i powinny być w pełni wykorzystane, aby uzyskać maksymalne efekty.

Będziesz potrzebował języka JavaScript w przeglądarce, aby móc korzystać z automatycznej oceny ćwiczeń i innych interaktywnych funkcji. Podręcznik może być wykorzystywany bez JavaScript, może być jednak mniej wygody. Pomoc zakłada, że JavaScript jest włączona, tj. aktywna. Poszukaj informacji o JavaScript w pomocy, jeśli wydaje ci się że zaistniał inny problem.

Twoja przeglądarka musi być również skonfigurowana, aby móc odtwarzać format MP3 (za pomocą Flasha lub zewnętrznego odtwarzacza). Pamiętaj, że jeżeli używasz podręcznika przez internet, mogą się zdarzać opóźnienia przy odtwarzaniu dźwięków. Po kliknięciu przycisku Odtwórz(lub słownik przedmiotu itp.), plik dźwiękowy, zostaje pobierany i może to zająć chwilę w zależności od prędkości twojego połączenia z internetem. Nie należy klikać ponownie. Jeśli chcesz, uniknąć opóźnień, możesz pobrać cały podręcznik lub korzystać z CD. Wejdź na Eurochance Strona domowa projektu aby uzyskać więcej informacji.

Informacje jak skonfigurować program są poza zakresem tej sekcji. Zapraszamy do odwiedzenia projektu Eurochance homepage, aby uzyskać pomoc.

Wersja 2.0 (2011-12-07 01:36 CET)